Metin2 Private Serverler, Metin2 Private Serverlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol

Server Kurucuları VE Oyunculari Kesinlikle okuyun!..

YazarMesaj
alapagos
2.Seviye Üye
2.Seviye Üye
alapagos

Başarı : 173090
Rep Gücü : 80

Server Kurucuları VE  Oyunculari Kesinlikle okuyun!.. Empty
MesajKonu: Server Kurucuları VE Oyunculari Kesinlikle okuyun!..   Server Kurucuları VE  Oyunculari Kesinlikle okuyun!.. I_icon_minitime3/5/2010, 21:11

Öncelikle merhaba benim adim alper 8 yillik ko oyuncusuyum bilisimle ugrasiyorum sunucu kiralama server kurma cartunu curtunu altina getirdim 3 günde 99 tane de ko pvp çökerttim (:

Şimdi Server'nizin bulundugu pc Acik oldugu sürece oyun acik olur bunun icin makinede saglam olucak baglantisi özellikleri falan rami hard diskicart curt

Şimdi Bazı arkadaslar diorki benim serverimda su özellikler var Örnek BySide Mt2 bu bir reklam degildir okuyunca anlarsiniz..

12 Gb Ram
3 TB Hard disk
100 mbt baglanti

Simdi ben buna gülerim ama neden? Aciklamasi

Manttikli düsün ey yurdum genci evinde 2 mbit baglantiya ayda 49 lira ödüosn 100 mbiti ödemen demek aylik en az 50 kati kira bude = 2450 lira Smile sadece baglantiya 12 gb rama gelince öle bi sunucunun piyasada bulunmasi cok zor arastirin bulun 500 den asagiya ben 1000 tane cekeyim (: 8 gb ramlik sunucu 500 lira 3 tb hard diski vs bu makineyi evine toplayamiosn kiraliyip oyun kurucaksin haha Very Happy Simdi size isin aslini söliyeyim bir sunucu günde 4 5 kereden fazla kapanio ve bu kapanis 30 dakikadan sürüosa bu ev bilgisayaridir hadi diyelim sunucu olsun vps sunucu coooook dandikdir adam dolandilrmisdir hadi gecdim en kötü ihtimal server filesler hata verir...

Bir sunucu firmasi 10 gbit hat ceker makinalarina ortalama her makinaya 10 mbit dagilir aylik bir trafik belirlenir banwith yani vs vs ve bu baglantilarin bu hizda gelmesi icin baglantiyi aldigi yere en yakin bölgede olmasi gerekki fiber optik kablo parasini düsürsün fiber optik kablonun 0.50 metresi 14 dolardir bu büyük bir maliyettir siz düsünün 100 tane makineye herif cekicek bunu (: diyecegim o ki bir server kurucusu vps kiraliosa özellikleri sudur arkadas standart en fazla

1 Gb ram
40 - 60 hard disk
10 ila 8 mbit baglanti arasi da net hizi
bunun fiyati 69 dolar falan aylik bunu ödemezse diger ay kapanir böyle bir sunucu ayni anda 500 kulanici kaldirir lagsiz simdi bir serverda 50 kiside lag oluosa o vps degildir adam kazikliodur sizi para yatirmayin gider paraniz bosa en basitinden Domain tescil ile sunucuya kurlul olup olmadigini eger adamin evindeyse sahsi bilgilerini cartını curtunu ögrenirsiniz eger adamin web sitesi varsa ki vardir paneli Size Tavsiyem veletlere inanmayin benim dediklerime inanmiosaniz mantıklı düsünün ve su linke bi tiklayin sunucu fiyatlari burdadir arastirin bakin bir adam ayda o ilk özellikleri olan sunucuyu karsilamak icin ayda en az 15 20 bin lira ödemesi gerek buyrun vps fiyatlarini iceren bir firmanin web sitesi

link : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Normal metin 2 ye gelince o adamlar ayda 3 trilyon parayi vuruyorlar ki o kadar saglam size saglamasini yapayim kaba taslak
42 tane server var her serverda 15 bin kulanici varmi var 42 carpi 15 bin = 630000 kulanici yapar bu kullanicilarin %20 ayda 50 lira yatirirmi kardesim rahat yatirir %20 si 6300 kulanici yapar 6300 carpi 50 lira minimum kazanci bu oda = 315000 lira yapar adamin her sunucusunun kirasi minimum 10 bin liradir en düsük 42 carpi 10 bin lira = 420000 lira yapar web sitesi reklamlar cartlar curtlar banka islemleri yönetim teknik destek aldiklari yerler bunlari saymiorm bu isler kücük isler degil cok büyük paralar dönüyor knight onlinenin tam hatirlamiorm 2007 deydi galiba pc-nette verdigi röpörtajda adamlarin sirket binasinin fotografi vardi googleye girip görsellerden knight onlinenin binasi yazdiginzda görüceksiniz ki metin 2 de en az onlar kadar kazanior cin asilli bir oyun cinde paranin anasini kirio ve türkler yapmadi türkcelesdirildi cinlilerden alindi türkiyede oynaniyor ve oldukca kazanior smdi artik sunucu alirkende kiralarken de oyun oynarkende yüksekden ucanlara degil adam gibi konusanlarla takilin bence ki zaten bu anlattiklarim dogrultusunda neyin ne oldugunu anlamamaniz mümkün degil ... Yardimci olduysam ne mutlu bana saygilarimla

Server Kurucuları VE Oyunculari Kesinlikle okuyun!..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-